Ekonomi

SOCAR Türkiye’den depremzedelere bağış fonu desteği

Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki Hazar akaryakıt istasyonlarından AFAD ve diğer kuruluşların tüm ambulans, itfaiye, kurtarma araçlarına ücretsiz akaryakıt ve mazot desteği sağlayan SOCAR Türkiye’nin takviyeleri şöyle:

“AFAD, Kızılay, ilgili valilikler, belediyeler, seçilmiş vakıf ve dernekleri desteklemek için fonlar oluşturduk.

“Deprem bölgesinde ikamet eden Azerbaycan vatandaşlarının tahliyesi kapsamında Ankara’daki Azerbaycan Büyükelçiliği’ne takviye takviye yapıyoruz.

“AFAD’a 6,4 milyon TL temel ihtiyaç malzemesi ulaştırdık, 3,5 milyon TL de nakdi bağışta bulunduk.

“AHBAP Derneği’ne 2 milyon TL nakdi bağışta bulunuyoruz.

“Göç İdaresi Başkanlığı’nın yönlendirmesiyle bölgeye ulaştırılmak üzere 500 bin TL değerinde malzeme (su, çocuk bezi, ped) sağladık.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne deprem bölgelerinde polis ve jandarma ekiplerine gönderilmek üzere 500 bin TL’lik gıda üssü sağlandı.

Aliağa Kaymakamlığının akaryakıt tankeri için 30 bin litre mazot ihtiyacı karşılandı.

“SOCAR Türkiye Gönüllüleri olarak çalışma arkadaşlarımızın katılımıyla bir yardım kampanyası başlattık. AFAD, Kızılay, Dostlar Derneği, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’na bağış yapan çalışanlarımız da zorunlu ihtiyaç malzemelerinin temininde takviye sağlıyor. liste.

“Bursagaz arama kurtarma ekibimizde (BURAK) bulunan arkadaşlarımız arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Kahramanmaraş’a gittiler.

“İzmir’den temel ihtiyaç malzemeleriyle dolu 90 kişilik iki otobüs, Kayseri’den de 15 kişilik 3 otobüs deprem bölgesine destek için yola çıktı.”

Grup şirketi TANAP aracılığıyla yapılan bağışlar şu şekildedir;

“Hatay’da 3 bin kişiye 10 gün boyunca günde iki kez sıcak yemek verilirken, deprem bölgesine 2 bin soğuk yemek paketi ulaştırıldı.

“Hatay’a çocuklar ve yetişkinler için 2 bin battaniye gönderildi.

“Depremden etkilenen 10 kişiye bir tır su gönderildi.

“TANAP kar püskürtücüler, Adıyaman Çelikhan ilçesi kapalı Malatya yolu kenarında temizlik için hazır bekletiliyor.”

dortdivanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu