Teknoloji

En Tamir Dostu Akıllı Telefon Samsung’tur

Bir ev onarım ekipmanı satıcısı olan iFixit’in ortalama onarım sürelerine ve çevrimiçi olarak sunulan adım adım onarım kılavuzu talimatlarının zorluğuna dayalı olarak hangi akıllı telefonların evde onarılması en kolay ve en zor olduğunu belirlemek için edinilen bilgilere dayanan bir çalışmada, Samsung, piyasadaki en onarım dostudur. akıllı telefon oldu.

Samsung’un 2022’de piyasaya sürdüğü Galaxy telefonlar, Akıllı telefonlar evde tamir edilmesi en kolay cihazlar oldu . Güney Koreli teknoloji devi, yaptığı bu araştırmayla Apple’ı çok geride bıraktı. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Evde tamir edilmesi en zor telefon Google Pixel 7 oldu.

Galaxy S22 Ultra, evde onarım kolaylığı açısından aynı yıl piyasaya sürülen Galaxy A40 (2019) ve Moto G7’den sonra üçüncü sırada yer aldı. Galaxy A40’ın her onarım için ortalama onarım süresi 32,6 dakikaydı ve onarımların %42,9’u kolay kabul edildi. Bu arada evde tamir edilmesi en zor olan akıllı telefonun ise Google Pixel 7 (2022) olduğu tespit edildi. Bu telefonu evde onarmak için ortalama süre 60.3 dakikadaazimli.

Galaxy Note 10 ayrıca konut dışı onarım dostu bir telefon olarak etiketlendi. Bu telefonun ortalama tamir süresi 58.4 dakika olup, tamir talimatlarını takip etmenin zor olduğu belirtiliyor. Farklı bir biçimde, Samsung aynı zamanda 2013 ve 2014’te evde onarım kolaylığı açısından en iyi markaydı. Google liderliği Motorola, Apple ve Xiaomi gibi diğer markalara kaptırdı . Ancak 2022’de Samsung, dünyanın en çok tamir edilebilen akıllı telefon markası konumunu yeniden kazandı.

Samsung’un tamir edilebilirliğe verdiği önem son model telefonlarında da görülüyor. Örneğin, 2023 Galaxy S23 serisi artık pil değiştirmeyi büyük ölçüde basitleştiren pil kılıflarıyla geliyor . Bu hamle, Samsung’un piyasadaki en tamir dostu akıllı telefon markası konumunu daha da güçlendiriyor.

kagizmanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu