Haber

Büyükçekmece Belediyesi’nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı

BÜYÜKÇEKMECE Belediyesi’nde gerçekleştirilen rüşvet operasyonunda, aralarında belediye başkan yardımcısı Nuraydın Sak’ın da bulunduğu 22 kişi, geçersiz rapor düzenledikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükçekmece Belediyesi’nde çalışan bazı personel hakkında rüşvet aldıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Mali Suçlar Dairesi ekipleri konu ile ilgili soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalarda, bir inşaat firması tarafından inşaatına Nisan 2024’te başlanması planlanan yaklaşık maliyeti 8 milyar lira olan toplam 140 villanın inşaatında temellerin atılmadığı belirlendi. gerekli fore kazıklar çakılmadı, sismik incelemeler yapılmadı, yapı müfettişleri hiçbir inceleme yapmadan geçersiz raporlar verdi. Ekipler, belediye yetkililerinin rüşvet karşılığında kaçak yapılara inşaat izni verdiğini tespit ederek, raporları üniversite öğretim elemanlarından oluşan bir uzman heyetine gösterdi. Heyetin çalışmaları sırasında belediye ruhsatlarının geçersizliğine ilişkin 2 adet keşif raporu ve bilirkişi raporu daha alındı. Bunun üzerine polis bu sabah şüphelilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak ile Planlama ve Şehircilik Müdürü A.Ç.’nin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız ateşli silah, 20 bin lira nakit para, 8 adet tam altın, 2 adet yarım altın ve 43 adet çeyrek altın ele geçirildi. Şüpheliler işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu