Ekonomi

Teknopark için Aksaray’da güç birliği! Bakan Kacır’dan açıklama geldi

Aksaray’ın teknoloji odaklı gelişimini hızlandırmak amacıyla kurulan Teknopark’ta yeni binaların inşası için Aksaray’ın önemli isimleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile bir araya geldi.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Rektör Yardımcısı Yavuz Selim Çakmak ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Ankara’da.

KABUL

Başlangıçta 16 konteynerden oluşan kesintili bir kampüste faaliyetlerine başlayan Teknopark, yoğun talep nedeniyle fiziki genişlemenin hızlandırılması konusunda anlaştı. Aksaray Heyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Vali Kumbuzoğlu, ziyaretin ardından yaptığı paylaşımda, Aksaray’daki yatırımlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, konukseverliğinden dolayı Bakan Kacır’a teşekkür etti.

BAKAN KACIR’E TEŞEKKÜR

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, toplantının verimli geçtiğine dikkat çekerek, Aksaray’ın kalkınmasına gösterilen ilgiden dolayı minnettar olduklarını ifade etti.

Rektör Prof., üniversitedeki gelişmelerden dolayı milletvekillerine ve valiye teşekkür etti. Dr. Alpay Arıbaş, üniversitenin desteklediği Teknopark’ın gelişiminin takdirle karşılandığını vurguladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak ve Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Onurcan Türker’den. Oluşturulan teknik grubun hazırladığı projeyi değerlendiren Aksaray Heyeti, Bakan Kacır ile Teknopark’ın fiziki altyapısının güçlendirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

BÖLGESEL KALKINMADA HIZLANMA SAĞLANACAK

Toplantının odak noktası olan Aksaray Teknopark’ın, girişimciliği ve yenilikçiliği destekleyen bir ortam olarak bölgesel kalkınmayı hızlandırmak amacıyla önümüzdeki dönemde daha geniş ve modern bir altyapıya sahip olması bekleniyor. Bu kapsamda Teknopark’ta fiziki yatırımların yerel ve ulusal otoritelerin iş birliğiyle en kısa sürede hayata geçirilmesi planlanıyor.

KAYNAK: AKSARAYWEBTV

battalgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu