Haber

Selda Bağcan: Hiç İncil’i yakan, yırtan bir Müslüman gördünüz mü?

Sanatçı Selda Bağcan, Danimarka’daki ırkçı Yan Parti (Stram Kurs) Genel Başkanı Rasmus Paludan’ın Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakmasına ilişkin konuştu.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın sorularını yanıtlayan Bağcan, “Artık delirdiler desek yerinde olur… Bu nasıl bir zihniyetse öyle hareketler yapıyorlar ki dehşete kapılmamak elde değil. Dünyada 2 milyardan fazla insanın inandığı kitaba ulaşmak tam bir sefalettir, provokasyondur” diyen Bağcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önce İsveç’te, şimdi de Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’in yakılması skandalı yaşandı. Kendini medeni gösteren ve bununla övünen Avrupa, başkalarını da barbar olarak nitelendirmektedir. Ama barbar kim, dünya görüyor.

Kendini ‘uygar’ olarak tanıtan Avrupa, tarih boyunca birçok vahşet ve skandala maruz kalmıştır. Cinayet işleyip firar edenlere vatandaşlık verdikleri için mi? Yoksa kendi ülkelerinde gerçekleştirildiği takdirde sonu cehennemle sonuçlanacak terör eylemlerini gerçekleştirenlere sempati duydukları için mi? Mültecilere nasıl davranıldığına tüm dünya şahit oldu. Her biri ayrı bir rezalet, ayrı bir skandal.

Ama bu sefer deyim yerindeyse ‘doz aşımı’ oldu… Bir de bu rezaleti utanmadan savunanlar var hâlâ… Nasıl sorarsan sor, kılıfı hazır: İfade özgürlüğü. Hakikaten bunu savunanlarda hiç utanma yok…

Bu olay affedilemez ve açıklanamaz. Hiç bir Müslümanın İncil’i yaktığını veya yırttığını gördünüz mü? Ben görmedim, biz de göremiyoruz. Umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz.”

haber-ilgin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu