Haber

Hillary Clinton, Columbia Üniversitesi kadrosuna katıldı

Eski ABD Dışişleri Bakanı ve Demokrat Parti’nin eski başkan adayı Hillary Clinton, Columbia Üniversitesi’nin akademik ekibine katıldı. Clinton, üniversitenin Uluslararası ve Halkla İlişkiler Okulu’na (Sipa) uluslararası ilişkiler profesörü olarak katıldı.

Üniversitenin Rektörü Lee Bollinger, ABD siyasetinin en tanınan simalarından biri olan Clinton’ın gruba katılacağını açıklayarak, “Olağanüstü yetenek ve kapasitesi, tecrübesiyle birleşince eşsiz bir isim. Araştırma ve eğitim alanında üniversiteye büyük katkı.”

Bollinger, 1 Şubat’ta göreve başlayacak olan Clinton’ın üniversitedeki öğretim ve araştırma kalitesini artırmanın yanı sıra yardım çalışmalarında da etkili olabileceğine inandığını söyledi.

Eski ABD Başkanı Bill Clinton ile evli olan Hillary Clinton, 2009-2013 yılları arasında Barack Obama’nın dışişleri bakanı olarak görev yapmıştı. 2016 seçimlerinde Demokrat Parti’nin önde gelen adayıydı, ancak seçimi Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump’a kaptırdı. Clinton, Yale Üniversitesi’nde hukuk okumuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu